Josef Jíra - Jerusalem

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 31x45 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 95. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 55 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
107292. Jerusalem
Dražba ukončena:14.12.2023 23:01:42
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:75 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
75 000 Kč 14.12.2023 22:58:42 13248
70 000 Kč 14.12.2023 22:58:27 10635
65 000 Kč 14.12.2023 22:56:09 13248
60 000 Kč limit (14.12.2023 22:56:01) 10635
55 000 Kč 14.12.2023 22:56:02 13248
50 000 Kč 14.12.2023 22:51:01 10635
49 000 Kč limit (14.12.2023 22:49:17) 4982
49 000 Kč 14.12.2023 22:49:18 10635
48 000 Kč limit (14.12.2023 22:46:26) 4982
47 000 Kč 14.12.2023 21:58:03 13248
46 000 Kč 14.12.2023 21:46:56 10635
45 000 Kč 14.12.2023 21:42:18 13248
44 000 Kč 14.12.2023 21:41:24 12861
43 000 Kč 14.12.2023 21:37:58 4624
42 000 Kč 14.12.2023 21:26:43 10831
41 000 Kč 14.12.2023 20:49:50 13248
40 000 Kč limit (14.12.2023 20:49:40) 7493
39 000 Kč 14.12.2023 20:49:41 13248
38 000 Kč 14.12.2023 20:41:38 7493
37 000 Kč 14.12.2023 19:45:47 13248
36 000 Kč 14.12.2023 19:41:50 529
35 000 Kč 14.12.2023 19:08:01 13248
34 000 Kč 14.12.2023 18:22:53 256
33 000 Kč 14.12.2023 17:16:24 13248
32 000 Kč 14.12.2023 17:14:30 5970
31 000 Kč 13.12.2023 22:04:37 13248
30 000 Kč 13.12.2023 21:03:15 5970
29 000 Kč 13.12.2023 20:44:46 13248
28 000 Kč limit (13.12.2023 20:44:37) 7493
28 000 Kč 13.12.2023 20:44:38 13248
27 000 Kč limit (13.12.2023 20:44:19) 7493
26 000 Kč 13.12.2023 20:44:20 13248
25 000 Kč limit (13.12.2023 20:20:32) 7493
24 000 Kč 13.12.2023 20:20:33 13248
23 000 Kč limit (13.12.2023 20:20:17) 7493
22 000 Kč 13.12.2023 20:20:18 13248
21 000 Kč limit (13.12.2023 15:48:55) 7493
20 000 Kč limit (13.12.2023 15:48:54) 529
17 000 Kč 10.12.2023 14:05:35 7493
16 000 Kč limit (10.12.2023 14:05:30) 13921
16 000 Kč 10.12.2023 14:05:31 7493
15 000 Kč limit (06.12.2023 10:48:04) 13921
14 000 Kč 06.12.2023 9:51:22 5629
13 000 Kč limit (05.12.2023 14:32:44) 13921
13 000 Kč 05.12.2023 14:32:45 529
12 000 Kč limit (05.12.2023 9:28:06) 13921
11 000 Kč 04.12.2023 23:28:09 5420
10 000 Kč limit (04.12.2023 4:43:32) 13921
9 500 Kč 04.12.2023 4:43:33 852
9 000 Kč 03.12.2023 22:49:16 13921
8 500 Kč 03.12.2023 22:36:17 10673
8 000 Kč 03.12.2023 20:55:34 13921
7 500 Kč 02.12.2023 14:24:13 852
7 000 Kč 02.12.2023 10:26:35 604
6 500 Kč 02.12.2023 0:42:55 5970
6 000 Kč 01.12.2023 20:42:33 10831
5 500 Kč 01.12.2023 9:10:09 1101
5 000 Kč 01.12.2023 0:39:36 318