Josef Jíra - Jeřáby u Navarone

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 60x70 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 70. Olištováno.

Pozn.: Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
25042. Jeřáby u Navarone
Dražba ukončena:28.11.2018 20:47:45
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:110 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
110 000 Kč 28.11.2018 20:42:45 354
100 000 Kč limit (28.11.2018 20:31:00) 688
100 000 Kč limit (28.11.2018 20:31:01) 354
90 000 Kč limit (28.11.2018 19:18:23) 688
85 000 Kč 28.11.2018 18:53:53 354
80 000 Kč limit (28.11.2018 18:53:38) 688
80 000 Kč 28.11.2018 18:53:39 354
75 000 Kč limit (25.11.2018 23:38:39) 688
70 000 Kč 25.11.2018 0:31:08 3117
65 000 Kč 19.11.2018 22:28:06 688
60 000 Kč 19.11.2018 15:42:28 2758
55 000 Kč limit (15.11.2018 13:30:33) 354
50 000 Kč limit (15.11.2018 13:30:32) 3159
46 000 Kč limit (15.11.2018 13:30:01) 354
45 000 Kč limit (15.11.2018 13:30:00) 3159
41 000 Kč limit (15.11.2018 13:29:31) 354
40 000 Kč limit (15.11.2018 13:29:30) 3159
37 000 Kč limit (12.11.2018 23:08:06) 354
36 000 Kč 12.11.2018 23:08:07 2590
35 000 Kč limit (11.11.2018 2:20:39) 354
34 000 Kč 11.11.2018 2:20:40 2590
33 000 Kč limit (09.11.2018 19:11:19) 354
32 000 Kč 09.11.2018 19:11:20 749
31 000 Kč limit (08.11.2018 20:36:17) 354
30 000 Kč 08.11.2018 20:36:18 488
29 000 Kč limit (07.11.2018 21:04:02) 354
28 000 Kč 06.11.2018 0:30:44 1852
27 000 Kč 05.11.2018 18:40:01 2360
26 000 Kč 05.11.2018 18:36:05 3100
25 000 Kč 04.11.2018 21:40:27 604
24 000 Kč 04.11.2018 15:52:21 3399
23 000 Kč 04.11.2018 0:32:43 1699
22 000 Kč limit (03.11.2018 17:58:48) 3159
22 000 Kč 03.11.2018 17:58:49 2734
21 000 Kč limit (03.11.2018 10:32:56) 3159
20 000 Kč limit (03.11.2018 10:32:55) 2498
17 000 Kč limit (03.11.2018 7:06:20) 3159
16 000 Kč 03.11.2018 7:06:21 1699
15 000 Kč limit (02.11.2018 20:37:14) 3159
14 000 Kč 02.11.2018 17:11:45 2366
13 000 Kč limit (02.11.2018 17:11:33) 2498
12 000 Kč 02.11.2018 17:11:34 2366
11 000 Kč limit (02.11.2018 16:19:24) 2498
10 000 Kč limit (02.11.2018 16:19:23) 2001
1 800 Kč limit (02.11.2018 15:40:23) 2001
1 700 Kč 02.11.2018 15:34:19 1699
1 600 Kč 02.11.2018 14:58:56 1148
1 500 Kč 02.11.2018 11:58:55 2970
1 400 Kč 02.11.2018 9:24:11 3734
1 300 Kč 02.11.2018 7:29:13 2001
1 200 Kč 02.11.2018 3:47:38 2216
1 100 Kč 02.11.2018 0:40:44 1852
1 000 Kč 01.11.2018 23:17:53 2272