Josef Jíra - Ecce Agnus Dei

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika (Koláž, Tempera, Olej, Tužka) 59x73 cm. Signováno vlevo dole J. Jíra 89. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
64999. Ecce Agnus Dei
Dražba ukončena:29.09.2021 22:00:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:170 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
170 000 Kč 28.09.2021 14:34:05 7493
160 000 Kč 08.09.2021 22:48:15 3792
150 000 Kč 07.09.2021 23:55:48 7493
140 000 Kč 02.09.2021 22:40:53 51
130 000 Kč 30.08.2021 22:14:27 2410
120 000 Kč limit (30.08.2021 22:14:15) 7493
120 000 Kč 30.08.2021 22:14:16 2410
110 000 Kč limit (30.08.2021 22:13:54) 7493
100 000 Kč 30.08.2021 22:13:55 2410
95 000 Kč limit (30.08.2021 19:55:27) 7493
90 000 Kč 30.08.2021 19:06:54 2410
85 000 Kč limit (30.08.2021 19:06:40) 7493
85 000 Kč 30.08.2021 19:06:41 2410
80 000 Kč limit (30.08.2021 19:06:29) 7493
75 000 Kč 30.08.2021 19:06:30 2410
70 000 Kč limit (30.08.2021 16:25:28) 7493
65 000 Kč 30.08.2021 16:05:34 51
60 000 Kč 30.08.2021 0:09:59 7493
55 000 Kč 29.08.2021 15:57:25 3014
50 000 Kč limit (29.08.2021 15:57:18) 2410
49 000 Kč 29.08.2021 15:57:19 3014
48 000 Kč limit (29.08.2021 15:57:11) 2410
47 000 Kč 29.08.2021 15:57:12 3014
46 000 Kč limit (29.08.2021 15:45:45) 2410
45 000 Kč limit (29.08.2021 15:45:44) 5719
31 000 Kč limit (29.08.2021 15:45:16) 5719
30 000 Kč limit (29.08.2021 15:45:15) 2410
26 000 Kč limit (29.08.2021 15:44:54) 5719
25 000 Kč limit (29.08.2021 15:44:53) 2410
14 000 Kč limit (29.08.2021 14:35:35) 5719
13 000 Kč 29.08.2021 14:16:14 2410
12 000 Kč 29.08.2021 12:29:53 3014
11 000 Kč 28.08.2021 20:01:08 9102
10 000 Kč limit (28.08.2021 20:01:07) 2410
9 500 Kč limit (27.08.2021 20:54:39) 2410
9 000 Kč 27.08.2021 20:54:40 2880
8 500 Kč limit (27.08.2021 11:01:18) 2410
8 000 Kč 27.08.2021 11:01:19 2970
7 500 Kč limit (27.08.2021 10:44:37) 2410
7 000 Kč 27.08.2021 10:44:38 9102
6 500 Kč limit (27.08.2021 10:21:51) 2410
6 000 Kč 27.08.2021 10:21:52 1212
5 500 Kč limit (27.08.2021 10:21:43) 2410
5 000 Kč limit (27.08.2021 10:21:42) 1212
3 200 Kč limit (27.08.2021 10:21:13) 2410
3 100 Kč 27.08.2021 10:21:14 1212
3 000 Kč limit (27.08.2021 10:21:06) 2410
2 900 Kč 27.08.2021 10:21:07 1212
2 800 Kč limit (27.08.2021 10:20:59) 2410
2 700 Kč 27.08.2021 10:21:00 1212
2 600 Kč limit (27.08.2021 9:36:22) 2410
2 500 Kč 27.08.2021 9:19:36 5719
2 400 Kč 27.08.2021 8:08:46 866
2 300 Kč 27.08.2021 7:58:58 6634
2 200 Kč 27.08.2021 7:35:44 5058
2 100 Kč 27.08.2021 6:55:10 1217
2 000 Kč 27.08.2021 1:42:33 3399