Josef Jíra - Dvorek

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 31x44 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 63. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
61104. Dvorek
Dražba ukončena:01.07.2021 22:38:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
20 000 Kč 01.07.2021 20:37:43 7493
19 000 Kč 01.07.2021 20:10:57 8114
18 000 Kč 01.07.2021 17:09:56 7493
17 000 Kč 01.07.2021 12:31:58 8114
16 000 Kč 30.06.2021 23:38:48 7493
15 000 Kč 30.06.2021 22:34:47 8114
14 000 Kč 26.06.2021 17:52:45 7493
13 000 Kč limit (26.06.2021 17:52:40) 5811
13 000 Kč 26.06.2021 17:52:41 7493
12 000 Kč limit (21.06.2021 15:33:04) 5811
11 000 Kč 18.06.2021 22:47:44 5293
10 000 Kč 17.06.2021 8:59:56 8114
9 500 Kč 14.06.2021 21:20:43 6342
9 000 Kč 14.06.2021 18:50:54 3229
8 500 Kč 13.06.2021 10:31:24 6342
8 000 Kč 09.06.2021 21:28:50 1488
7 500 Kč 07.06.2021 23:09:47 604
7 000 Kč limit (06.06.2021 2:53:01) 121
7 000 Kč 06.06.2021 2:53:02 3699
6 500 Kč limit (05.06.2021 6:53:17) 121
6 000 Kč 05.06.2021 6:53:18 3229
5 500 Kč limit (05.06.2021 6:53:13) 121
5 000 Kč 05.06.2021 6:53:14 3229
4 900 Kč limit (05.06.2021 6:53:10) 121
4 800 Kč 05.06.2021 6:53:11 3229
4 700 Kč limit (05.06.2021 6:53:07) 121
4 600 Kč limit (05.06.2021 6:53:06) 3229
3 400 Kč limit (05.06.2021 6:52:52) 121
3 300 Kč 05.06.2021 6:52:53 3229
3 200 Kč limit (05.06.2021 6:15:20) 121
3 100 Kč 05.06.2021 6:15:21 3229
3 000 Kč limit (05.06.2021 6:15:16) 121
2 900 Kč 05.06.2021 6:15:17 3229
2 800 Kč limit (05.06.2021 6:15:13) 121
2 700 Kč 05.06.2021 6:15:14 3229
2 600 Kč limit (05.06.2021 6:15:09) 121
2 500 Kč 05.06.2021 6:15:10 3229
2 400 Kč limit (05.06.2021 6:15:05) 121
2 300 Kč 05.06.2021 6:15:06 3229
2 200 Kč limit (05.06.2021 6:15:00) 121
2 100 Kč 05.06.2021 6:15:01 3229
2 000 Kč limit (05.06.2021 6:14:56) 121
1 900 Kč 05.06.2021 6:14:57 3229
1 800 Kč limit (04.06.2021 22:15:52) 121
1 700 Kč 04.06.2021 21:45:53 5212
1 600 Kč 03.06.2021 16:54:44 3229
1 500 Kč 03.06.2021 13:23:48 4012
1 400 Kč 03.06.2021 5:44:29 3229
1 300 Kč 03.06.2021 0:09:39 121
1 200 Kč 02.06.2021 21:48:54 3229
1 100 Kč 01.06.2021 22:14:30 5629
1 000 Kč 01.06.2021 18:21:13 8053