Josef Jíra - Dušičkový obraz

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 60x70 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 69. Olištováno.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.. Autentičnost malby a podpisu prověřena akademickým malířem a restaurátorem Martinem Martanem.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
23821. Dušičkový obraz
Dražba ukončena:01.11.2018 19:07:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:160 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
160 000 Kč 01.11.2018 19:02:00 382
150 000 Kč 01.11.2018 18:59:30 567
140 000 Kč 01.11.2018 18:58:09 382
130 000 Kč 01.11.2018 18:44:37 567
120 000 Kč 01.11.2018 18:41:07 943
110 000 Kč limit (01.11.2018 18:38:43) 567
110 000 Kč 01.11.2018 18:38:44 943
100 000 Kč limit (01.11.2018 18:30:39) 567
95 000 Kč 01.11.2018 17:53:47 943
90 000 Kč 28.10.2018 0:30:41 354
85 000 Kč 13.10.2018 17:02:11 2360
80 000 Kč limit (11.10.2018 21:49:00) 512
80 000 Kč 11.10.2018 21:49:01 354
75 000 Kč limit (11.10.2018 19:03:26) 512
70 000 Kč 11.10.2018 19:03:27 1016
65 000 Kč limit (08.10.2018 22:30:14) 512
60 000 Kč 08.10.2018 22:30:15 1016
55 000 Kč limit (06.10.2018 19:05:05) 512
50 000 Kč limit (06.10.2018 19:05:04) 51
47 000 Kč limit (02.10.2018 18:59:04) 51
46 000 Kč 02.10.2018 18:59:05 1699
45 000 Kč limit (01.10.2018 17:31:35) 51
44 000 Kč limit (01.10.2018 17:31:34) 512
35 000 Kč limit (01.10.2018 17:30:26) 51
34 000 Kč limit (01.10.2018 17:30:25) 512
20 000 Kč limit (01.10.2018 17:12:02) 51
19 000 Kč 01.10.2018 14:39:24 318
18 000 Kč 30.09.2018 20:55:42 512
17 000 Kč 30.09.2018 10:14:42 3537
16 000 Kč 29.09.2018 20:47:51 2880
15 000 Kč limit (29.09.2018 20:45:19) 1217
14 000 Kč 29.09.2018 20:45:20 2001
13 000 Kč limit (29.09.2018 11:00:20) 1217
12 000 Kč 29.09.2018 11:00:21 2498
11 000 Kč limit (29.09.2018 4:38:04) 1217
10 000 Kč limit (29.09.2018 4:38:03) 2216
8 500 Kč limit (29.09.2018 4:37:39) 1217
8 000 Kč 29.09.2018 4:37:40 2216
7 500 Kč limit (29.09.2018 4:37:27) 1217
7 000 Kč 29.09.2018 4:37:28 2216
6 500 Kč limit (29.09.2018 4:37:19) 1217
6 000 Kč 29.09.2018 4:37:20 2216
5 500 Kč limit (28.09.2018 20:53:50) 1217
5 000 Kč limit (28.09.2018 20:53:49) 2498
2 900 Kč limit (28.09.2018 19:33:44) 2498
2 800 Kč 28.09.2018 19:33:45 2559
2 700 Kč limit (28.09.2018 13:24:14) 2498
2 600 Kč 28.09.2018 13:24:15 2970
2 500 Kč limit (28.09.2018 12:04:05) 2498
2 400 Kč 28.09.2018 11:32:17 2360
2 300 Kč 28.09.2018 11:22:13 4109
2 200 Kč 28.09.2018 11:10:07 2216
2 100 Kč 28.09.2018 10:37:39 1699
2 000 Kč 28.09.2018 10:06:15 604
1 900 Kč 28.09.2018 10:04:23 1488
1 800 Kč limit (28.09.2018 6:51:22) 1345
1 800 Kč limit (28.09.2018 10:04:22) 1345
1 700 Kč 28.09.2018 0:30:47 852
1 600 Kč 28.09.2018 0:26:39 3399
1 500 Kč 28.09.2018 0:11:47 849