Josef Jíra - Domky na návsi

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 44x54 cm. Signováno vlevo dole Jíra 65. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.


Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
47413. Domky na návsi
Dražba ukončena:30.07.2020 20:01:02
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:45 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
45 000 Kč 30.07.2020 19:56:02 5000
44 000 Kč 30.07.2020 19:54:55 1217
43 000 Kč 30.07.2020 19:50:42 5000
42 000 Kč 30.07.2020 19:50:01 1217
41 000 Kč 30.07.2020 19:45:35 5000
40 000 Kč 30.07.2020 19:44:33 1217
39 000 Kč 30.07.2020 19:40:26 5000
38 000 Kč 30.07.2020 19:39:28 1217
37 000 Kč 30.07.2020 19:35:21 5000
36 000 Kč 30.07.2020 19:34:33 1217
35 000 Kč 30.07.2020 19:30:11 5000
34 000 Kč 30.07.2020 19:29:14 1217
33 000 Kč 30.07.2020 19:24:58 5000
32 000 Kč limit (30.07.2020 19:24:42) 1217
32 000 Kč 30.07.2020 19:24:43 5000
31 000 Kč limit (30.07.2020 19:23:22) 1217
30 000 Kč 30.07.2020 19:22:07 5000
29 000 Kč 30.07.2020 18:55:34 1217
28 000 Kč 30.07.2020 14:01:40 5536
27 000 Kč 27.07.2020 12:45:00 1217
26 000 Kč 26.07.2020 18:38:35 3229
25 000 Kč 22.07.2020 16:50:06 1217
24 000 Kč 21.07.2020 16:52:05 5536
23 000 Kč 20.07.2020 21:42:13 1217
22 000 Kč 14.07.2020 11:02:38 6783
21 000 Kč 08.07.2020 20:07:00 3229
20 000 Kč 01.07.2020 5:24:22 2216
19 000 Kč 30.06.2020 23:24:25 3628
18 000 Kč limit (30.06.2020 23:24:15) 2216
17 000 Kč 30.06.2020 23:24:16 3628
16 000 Kč 30.06.2020 5:03:58 2216
15 000 Kč limit (30.06.2020 5:03:57) 6559
14 000 Kč limit (30.06.2020 5:03:45) 6559
13 000 Kč 30.06.2020 5:03:46 2216
12 000 Kč limit (29.06.2020 22:18:45) 6559
11 000 Kč limit (29.06.2020 22:18:16) 2216
10 000 Kč limit (29.06.2020 22:18:15) 6559
9 000 Kč limit (29.06.2020 12:06:38) 2216
8 500 Kč 29.06.2020 12:06:39 2970
8 000 Kč limit (28.06.2020 7:42:09) 2216
7 500 Kč 28.06.2020 7:42:10 3121
7 000 Kč 28.06.2020 6:00:55 2216
6 500 Kč 27.06.2020 23:10:19 2734
6 000 Kč 26.06.2020 20:13:26 2216
5 500 Kč 26.06.2020 11:37:43 3229
5 000 Kč limit (26.06.2020 11:37:42) 1217
4 300 Kč limit (26.06.2020 11:37:30) 1217
4 200 Kč 26.06.2020 11:37:31 3229
4 100 Kč limit (26.06.2020 9:10:25) 1217
4 000 Kč 26.06.2020 9:10:26 3121
3 900 Kč limit (26.06.2020 9:10:18) 1217
3 800 Kč 26.06.2020 9:10:19 3121
3 700 Kč limit (26.06.2020 7:52:51) 1217
3 600 Kč limit (26.06.2020 7:52:50) 2633
3 400 Kč limit (26.06.2020 7:34:39) 1217
3 300 Kč 26.06.2020 7:34:40 6634
3 200 Kč limit (26.06.2020 7:34:28) 1217
3 100 Kč 26.06.2020 7:34:29 6634
3 000 Kč limit (26.06.2020 7:34:22) 1217
2 900 Kč 26.06.2020 7:34:23 6634
2 800 Kč limit (26.06.2020 7:34:19) 1217
2 700 Kč 26.06.2020 7:34:20 6634
2 600 Kč limit (26.06.2020 7:34:16) 1217
2 500 Kč 26.06.2020 7:34:17 6634
2 400 Kč limit (26.06.2020 7:34:12) 1217
2 300 Kč 26.06.2020 7:34:13 6634
2 200 Kč limit (26.06.2020 7:34:08) 1217
2 100 Kč 26.06.2020 7:34:09 6634
2 000 Kč limit (26.06.2020 7:33:59) 1217
1 900 Kč 26.06.2020 7:34:00 6634
1 800 Kč limit (26.06.2020 6:51:06) 1217
1 700 Kč 26.06.2020 5:35:10 6634
1 600 Kč 26.06.2020 5:34:09 2216
1 500 Kč 26.06.2020 5:12:39 6634