Josef Jíra - Díva s koněm

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla, 13x10 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 83. Volný list.

Pozn.: Současná majitelka získala dílo přímo od autora.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
26405. Díva s koněm
Dražba ukončena:16.01.2019 20:20:04
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:3 300 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 300 Kč 16.01.2019 20:15:04 3374
3 200 Kč limit (16.01.2019 20:11:44) 1601
3 200 Kč 16.01.2019 20:11:45 2297
3 100 Kč limit (16.01.2019 20:10:46) 1601
3 000 Kč 16.01.2019 20:06:26 3374
2 900 Kč limit (16.01.2019 20:06:11) 1601
2 900 Kč 16.01.2019 20:06:12 3374
2 800 Kč limit (16.01.2019 20:04:32) 1601
2 700 Kč limit (16.01.2019 20:01:38) 2297
2 700 Kč 16.01.2019 20:01:39 1601
2 600 Kč limit (16.01.2019 19:59:20) 2297
2 500 Kč limit (16.01.2019 19:59:19) 4141
2 000 Kč limit (16.01.2019 19:34:34) 2297
1 900 Kč 16.01.2019 19:28:45 2798
1 800 Kč 16.01.2019 14:57:19 1601
1 700 Kč 15.01.2019 22:35:22 1016
1 600 Kč 15.01.2019 12:46:44 752
1 500 Kč 05.01.2019 21:50:55 1601
1 400 Kč 05.01.2019 2:40:42 587
1 300 Kč 04.01.2019 19:52:58 2297
1 200 Kč 04.01.2019 17:56:40 1601
1 100 Kč 27.12.2018 11:21:44 4216
1 000 Kč limit (27.12.2018 9:48:33) 1229
1 000 Kč 27.12.2018 9:48:34 826
900 Kč limit (27.12.2018 9:48:21) 1229
800 Kč 27.12.2018 9:48:22 826
700 Kč limit (23.12.2018 11:47:02) 1229
600 Kč 21.12.2018 21:28:11 2880