Olej na plátně, 42x60 cm. Signováno vlevo dole J. Jíra 79. Nerámováno.
Stav: Malba mírně poškozena. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč
Částka | Přihozeno | Přihodil |
---|---|---|
140 000 Kč | 28.10.2020 20:36:07 | 7493 |
130 000 Kč | limit (28.10.2020 20:33:41) | 659 |
120 000 Kč | 28.10.2020 20:33:42 | 7434 |
110 000 Kč | 28.10.2020 17:47:18 | 659 |
100 000 Kč | limit (28.10.2020 17:47:14) | 3792 |
95 000 Kč | 28.10.2020 17:47:15 | 659 |
90 000 Kč | limit (28.10.2020 17:47:11) | 3792 |
85 000 Kč | 28.10.2020 17:47:12 | 659 |
80 000 Kč | limit (28.10.2020 14:38:40) | 3792 |
75 000 Kč | 28.10.2020 13:34:59 | 659 |
70 000 Kč | 26.10.2020 10:19:26 | 7623 |
65 000 Kč | 25.10.2020 22:25:31 | 659 |
60 000 Kč | 16.10.2020 14:35:02 | 5970 |
55 000 Kč | limit (16.10.2020 14:34:55) | 659 |
50 000 Kč | 16.10.2020 14:34:56 | 5970 |
49 000 Kč | limit (16.10.2020 14:34:50) | 659 |
48 000 Kč | 16.10.2020 14:34:51 | 5970 |
47 000 Kč | limit (16.10.2020 14:34:45) | 659 |
46 000 Kč | 16.10.2020 14:34:46 | 5970 |
45 000 Kč | limit (16.10.2020 14:34:40) | 659 |
44 000 Kč | 16.10.2020 14:34:41 | 5970 |
43 000 Kč | limit (16.10.2020 14:34:33) | 659 |
42 000 Kč | 16.10.2020 14:34:34 | 5970 |
41 000 Kč | limit (16.10.2020 14:34:26) | 659 |
40 000 Kč | 16.10.2020 14:34:27 | 5970 |
39 000 Kč | limit (16.10.2020 14:34:17) | 659 |
38 000 Kč | 16.10.2020 14:34:18 | 5970 |
37 000 Kč | limit (15.10.2020 16:41:43) | 659 |
36 000 Kč | 14.10.2020 16:10:22 | 5970 |
35 000 Kč | 11.10.2020 11:34:46 | 3229 |
34 000 Kč | 09.10.2020 19:48:35 | 6893 |
33 000 Kč | 09.10.2020 18:04:57 | 3229 |
32 000 Kč | 08.10.2020 21:21:18 | 1217 |
31 000 Kč | 08.10.2020 14:49:24 | 3229 |
30 000 Kč | limit (08.10.2020 14:49:18) | 1217 |
29 000 Kč | 08.10.2020 14:49:19 | 3229 |
28 000 Kč | limit (06.10.2020 19:14:11) | 1217 |
27 000 Kč | limit (06.10.2020 19:14:10) | 4889 |
15 000 Kč | limit (06.10.2020 16:55:57) | 4889 |
14 000 Kč | 06.10.2020 16:55:58 | 3121 |
13 000 Kč | limit (05.10.2020 20:33:40) | 4889 |
12 000 Kč | 05.10.2020 20:33:41 | 1614 |
11 000 Kč | limit (05.10.2020 20:33:23) | 4889 |
10 000 Kč | 05.10.2020 20:33:24 | 1614 |
9 500 Kč | limit (05.10.2020 20:33:12) | 4889 |
9 000 Kč | 05.10.2020 20:33:13 | 1614 |
8 500 Kč | limit (05.10.2020 20:32:40) | 4889 |
8 000 Kč | 05.10.2020 20:32:41 | 1614 |
7 500 Kč | limit (05.10.2020 20:32:31) | 4889 |
7 000 Kč | limit (05.10.2020 20:32:30) | 1614 |
4 400 Kč | limit (05.10.2020 19:53:35) | 4889 |
4 300 Kč | 05.10.2020 19:53:36 | 5058 |
4 200 Kč | limit (05.10.2020 18:23:59) | 4889 |
4 100 Kč | 05.10.2020 18:24:00 | 1618 |
4 000 Kč | limit (05.10.2020 18:23:43) | 4889 |
3 900 Kč | 05.10.2020 18:23:44 | 1618 |
3 800 Kč | limit (05.10.2020 17:08:44) | 4889 |
3 700 Kč | 05.10.2020 17:08:45 | 3121 |
3 600 Kč | limit (05.10.2020 17:08:36) | 4889 |
3 500 Kč | 05.10.2020 17:08:37 | 3121 |
3 400 Kč | limit (05.10.2020 16:08:48) | 4889 |
3 300 Kč | 05.10.2020 16:08:49 | 1488 |
3 200 Kč | limit (05.10.2020 14:58:13) | 4889 |
3 100 Kč | 05.10.2020 14:58:14 | 4012 |
3 000 Kč | limit (05.10.2020 13:11:44) | 4889 |
2 900 Kč | 05.10.2020 13:11:45 | 7357 |
2 800 Kč | limit (05.10.2020 11:45:02) | 4889 |
2 700 Kč | 05.10.2020 11:45:03 | 1039 |
2 600 Kč | limit (04.10.2020 23:02:58) | 4889 |
2 500 Kč | 04.10.2020 18:00:26 | 6192 |
2 400 Kč | 04.10.2020 11:34:37 | 2970 |
2 300 Kč | 03.10.2020 22:50:32 | 7185 |
2 200 Kč | 03.10.2020 20:38:38 | 849 |
2 100 Kč | 03.10.2020 8:08:15 | 189 |
2 000 Kč | 02.10.2020 23:54:32 | 2405 |
1 900 Kč | 02.10.2020 22:18:50 | 659 |
1 800 Kč | 02.10.2020 20:47:31 | 5970 |
1 700 Kč | 02.10.2020 20:37:22 | 2880 |
1 600 Kč | 02.10.2020 17:34:25 | 6634 |
1 500 Kč | 02.10.2020 17:25:00 | 3425 |