Olej na plátně, 36x48 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 98. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč
Částka | Přihozeno | Přihodil |
---|---|---|
270 000 Kč | limit (31.03.2021 22:12:27) | 3769 |
260 000 Kč | 31.03.2021 22:10:57 | 8053 |
250 000 Kč | limit (31.03.2021 22:10:41) | 3769 |
250 000 Kč | 31.03.2021 22:10:42 | 8053 |
240 000 Kč | limit (31.03.2021 22:09:38) | 3769 |
230 000 Kč | 31.03.2021 22:09:39 | 8053 |
220 000 Kč | limit (31.03.2021 22:08:52) | 3769 |
210 000 Kč | 31.03.2021 22:05:28 | 8053 |
200 000 Kč | limit (31.03.2021 22:03:19) | 3769 |
200 000 Kč | 31.03.2021 22:03:20 | 8053 |
190 000 Kč | limit (31.03.2021 22:02:24) | 3769 |
180 000 Kč | 31.03.2021 22:02:25 | 8053 |
170 000 Kč | limit (31.03.2021 22:01:24) | 3769 |
160 000 Kč | 31.03.2021 22:00:52 | 8053 |
150 000 Kč | limit (31.03.2021 22:00:42) | 3769 |
150 000 Kč | 31.03.2021 22:00:43 | 8053 |
140 000 Kč | limit (31.03.2021 22:00:08) | 3769 |
130 000 Kč | limit (31.03.2021 21:59:49) | 7493 |
130 000 Kč | limit (31.03.2021 21:59:50) | 3769 |
110 000 Kč | 31.03.2021 21:04:50 | 7493 |
100 000 Kč | limit (31.03.2021 21:04:24) | 3769 |
100 000 Kč | 31.03.2021 21:04:25 | 7493 |
95 000 Kč | limit (31.03.2021 20:56:39) | 3769 |
90 000 Kč | 31.03.2021 16:13:16 | 7493 |
85 000 Kč | 30.03.2021 22:07:34 | 3769 |
80 000 Kč | limit (17.03.2021 15:36:10) | 7493 |
75 000 Kč | 17.03.2021 15:36:11 | 3014 |
70 000 Kč | limit (16.03.2021 21:25:52) | 7493 |
65 000 Kč | 15.03.2021 22:05:38 | 2754 |
60 000 Kč | limit (15.03.2021 22:03:54) | 7493 |
55 000 Kč | 15.03.2021 22:03:55 | 2754 |
50 000 Kč | limit (09.03.2021 22:27:25) | 7493 |
49 000 Kč | 09.03.2021 22:27:26 | 6491 |
48 000 Kč | limit (09.03.2021 22:27:21) | 7493 |
47 000 Kč | 09.03.2021 22:27:22 | 6491 |
46 000 Kč | limit (07.03.2021 0:06:05) | 7493 |
45 000 Kč | 07.03.2021 0:06:06 | 8113 |
44 000 Kč | limit (05.03.2021 18:35:52) | 7493 |
43 000 Kč | limit (05.03.2021 18:35:41) | 6491 |
43 000 Kč | 05.03.2021 18:35:42 | 7493 |
42 000 Kč | limit (05.03.2021 9:33:39) | 6491 |
41 000 Kč | 05.03.2021 9:33:40 | 3759 |
40 000 Kč | limit (05.03.2021 9:33:27) | 6491 |
39 000 Kč | 05.03.2021 9:33:28 | 3759 |
38 000 Kč | limit (05.03.2021 9:33:25) | 6491 |
37 000 Kč | 05.03.2021 9:33:26 | 3759 |
36 000 Kč | limit (05.03.2021 9:33:23) | 6491 |
35 000 Kč | 05.03.2021 9:33:24 | 3759 |
34 000 Kč | limit (05.03.2021 9:33:21) | 6491 |
33 000 Kč | 05.03.2021 9:33:22 | 3759 |
32 000 Kč | limit (05.03.2021 9:33:18) | 6491 |
31 000 Kč | 05.03.2021 9:33:19 | 3759 |
30 000 Kč | limit (05.03.2021 9:33:16) | 6491 |
29 000 Kč | 05.03.2021 9:33:17 | 3759 |
28 000 Kč | limit (05.03.2021 9:33:13) | 6491 |
27 000 Kč | 05.03.2021 9:33:14 | 3759 |
26 000 Kč | limit (05.03.2021 9:33:11) | 6491 |
25 000 Kč | limit (05.03.2021 9:33:10) | 3759 |
3 400 Kč | limit (05.03.2021 9:33:03) | 6491 |
3 300 Kč | 05.03.2021 9:33:04 | 3759 |
3 200 Kč | limit (05.03.2021 7:45:35) | 6491 |
3 100 Kč | limit (05.03.2021 7:45:34) | 6051 |
2 900 Kč | limit (05.03.2021 7:45:27) | 6491 |
2 800 Kč | limit (05.03.2021 7:45:26) | 6051 |
2 600 Kč | limit (05.03.2021 7:45:22) | 6491 |
2 500 Kč | limit (05.03.2021 7:45:21) | 6051 |
2 300 Kč | limit (05.03.2021 7:45:12) | 6491 |
2 200 Kč | 05.03.2021 7:45:13 | 6051 |
2 100 Kč | limit (05.03.2021 6:22:01) | 6491 |
2 000 Kč | 05.03.2021 6:22:02 | 659 |
1 900 Kč | limit (04.03.2021 15:35:08) | 6491 |
1 800 Kč | 04.03.2021 15:02:33 | 6263 |
1 700 Kč | 03.03.2021 20:02:06 | 2216 |
1 600 Kč | 03.03.2021 19:56:38 | 5058 |
1 500 Kč | 03.03.2021 19:29:27 | 8053 |