Josef Jíra - Červený květ

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 38 cm

Olej na kartonu, 27x38 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem Csc. a Richardem Náhlovským, žákem a blízkým přítelem Josefa Jíry.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
76110. Červený květ
Dražba ukončena:27.04.2022 20:54:16
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:36 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
36 000 Kč 27.04.2022 20:51:16 6216
35 000 Kč 27.04.2022 20:48:24 8053
34 000 Kč 27.04.2022 20:32:24 7955
33 000 Kč 27.04.2022 19:54:34 8712
32 000 Kč 27.04.2022 19:51:30 7955
31 000 Kč 27.04.2022 19:49:02 8053
30 000 Kč 26.04.2022 18:46:49 5536
29 000 Kč 25.04.2022 21:57:52 8712
28 000 Kč 24.04.2022 19:13:16 5970
27 000 Kč 23.04.2022 21:58:44 8529
26 000 Kč 22.04.2022 22:21:05 3743
25 000 Kč limit (22.04.2022 15:20:26) 8712
24 000 Kč 22.04.2022 15:20:27 6216
23 000 Kč limit (20.04.2022 20:53:27) 8712
22 000 Kč 20.04.2022 20:53:28 6032
21 000 Kč limit (09.04.2022 4:47:08) 8712
20 000 Kč 09.04.2022 4:47:09 3628
19 000 Kč limit (07.04.2022 22:11:39) 8712
18 000 Kč 04.04.2022 18:18:53 6039
17 000 Kč 03.04.2022 20:28:44 8114
16 000 Kč 03.04.2022 10:09:37 5912
15 000 Kč 02.04.2022 12:58:08 2710
14 000 Kč 02.04.2022 12:22:43 4035
13 000 Kč limit (02.04.2022 9:44:51) 7495
13 000 Kč limit (02.04.2022 9:44:52) 7282
11 000 Kč limit (01.04.2022 19:10:35) 7495
10 000 Kč limit (01.04.2022 19:09:41) 8529
10 000 Kč limit (01.04.2022 19:09:42) 7495
1 800 Kč limit (01.04.2022 14:28:07) 8529
1 700 Kč limit (01.04.2022 14:28:06) 2633
1 500 Kč limit (01.04.2022 8:17:45) 2633