Josef Jíra - Boží muka

Litografie, 14x10 cm. Signováno vpravo dole tužkou J. Jíra. Pasparta, sklo.

Pozn.: List mírně poškozen.

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

50293. Boží muka
Dražba ukončena:14.10.2020 21:08:06
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 400 Kč