Josef Jíra - Barová květinářka

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 40x30 cm. Signováno vlevo dole s věnováním panu Jelínkovi J. Jíra 78. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 51 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
101464. Barová květinářka
Dražba ukončena:28.09.2023 20:00:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:110 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
110 000 Kč limit (28.09.2023 19:51:19) 11249
100 000 Kč limit (26.09.2023 16:01:55) 3792
100 000 Kč 26.09.2023 16:01:56 5536
95 000 Kč limit (24.09.2023 10:38:32) 3792
90 000 Kč 24.09.2023 10:38:33 6342
85 000 Kč limit (24.09.2023 10:38:13) 3792
80 000 Kč 24.09.2023 10:38:14 6342
75 000 Kč limit (23.09.2023 23:20:46) 3792
70 000 Kč 19.09.2023 10:15:03 5083
65 000 Kč 17.09.2023 22:00:53 3792
60 000 Kč 14.09.2023 17:30:09 8053
55 000 Kč 12.09.2023 0:25:14 6987
50 000 Kč limit (12.09.2023 0:24:34) 10858
49 000 Kč limit (12.09.2023 0:24:33) 6987
42 000 Kč limit (12.09.2023 0:22:38) 10858
41 000 Kč 12.09.2023 0:22:39 6987
40 000 Kč limit (12.09.2023 0:22:28) 10858
39 000 Kč 12.09.2023 0:22:29 6987
38 000 Kč limit (12.09.2023 0:21:36) 10858
37 000 Kč 12.09.2023 0:21:37 6987
36 000 Kč 09.09.2023 14:27:54 10858
35 000 Kč limit (09.09.2023 14:27:48) 9131
35 000 Kč 09.09.2023 14:27:49 10858
34 000 Kč limit (09.09.2023 14:27:20) 9131
33 000 Kč 09.09.2023 14:27:21 10858
32 000 Kč limit (09.09.2023 14:23:29) 9131
31 000 Kč 09.09.2023 14:23:30 10858
30 000 Kč limit (09.09.2023 14:23:24) 9131
29 000 Kč 09.09.2023 14:23:25 10858
28 000 Kč limit (09.09.2023 14:23:16) 9131
27 000 Kč 09.09.2023 14:23:17 10858
26 000 Kč 08.09.2023 11:49:03 9131
25 000 Kč limit (08.09.2023 11:48:56) 121
24 000 Kč 08.09.2023 11:48:57 9131
23 000 Kč limit (07.09.2023 22:04:40) 121
22 000 Kč 07.09.2023 22:04:41 223
21 000 Kč limit (04.09.2023 20:47:54) 121
20 000 Kč 03.09.2023 22:39:12 5970
19 000 Kč 03.09.2023 21:28:02 1336
18 000 Kč 03.09.2023 20:55:45 3229
17 000 Kč 03.09.2023 16:50:52 3792
16 000 Kč 02.09.2023 21:40:21 10973
15 000 Kč limit (02.09.2023 21:40:17) 9480
14 000 Kč 02.09.2023 21:40:18 10973
13 000 Kč limit (02.09.2023 21:40:15) 9480
12 000 Kč 02.09.2023 21:40:16 10973
11 000 Kč limit (02.09.2023 21:40:09) 9480
10 000 Kč 02.09.2023 21:40:10 10973
9 500 Kč 02.09.2023 12:25:06 9480
9 000 Kč 02.09.2023 12:07:41 3229
8 500 Kč 02.09.2023 7:21:27 8103
8 000 Kč 01.09.2023 19:53:01 8053
7 500 Kč 01.09.2023 12:56:38 2880
7 000 Kč 01.09.2023 11:44:09 9074
6 500 Kč 01.09.2023 11:04:28 5058
6 000 Kč 01.09.2023 9:41:20 10921
5 500 Kč 01.09.2023 8:53:30 9480
5 000 Kč 01.09.2023 2:01:02 5420