Josef Jíra - Barborky

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 32x48 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 96. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi


Pozn.: Přiložen znalecký posudek PhDr. Jana Štíbra.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
83726. Barborky
Dražba ukončena:28.09.2022 20:32:27
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:100 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
100 000 Kč 28.09.2022 20:29:27 619
95 000 Kč 28.09.2022 20:28:01 51
90 000 Kč 28.09.2022 20:27:22 10186
85 000 Kč 28.09.2022 20:26:55 4035
80 000 Kč 25.09.2022 17:34:26 10186
75 000 Kč 21.09.2022 18:31:31 2360
70 000 Kč 18.09.2022 17:12:08 10186
65 000 Kč 18.09.2022 8:13:59 6491
60 000 Kč 17.09.2022 17:50:46 2360
55 000 Kč limit (17.09.2022 17:50:39) 529
55 000 Kč 17.09.2022 17:50:40 2360
50 000 Kč limit (16.09.2022 17:40:46) 529
49 000 Kč 13.09.2022 19:16:51 2360
48 000 Kč 12.09.2022 14:41:26 2504
47 000 Kč 12.09.2022 4:34:19 3014
46 000 Kč limit (12.09.2022 4:34:10) 198
46 000 Kč 12.09.2022 4:34:11 3014
45 000 Kč limit (12.09.2022 4:34:03) 198
44 000 Kč 12.09.2022 4:34:04 3014
43 000 Kč limit (12.09.2022 4:33:56) 198
42 000 Kč 12.09.2022 4:33:57 3014
41 000 Kč limit (12.09.2022 4:33:48) 198
40 000 Kč 12.09.2022 4:33:49 3014
39 000 Kč limit (12.09.2022 4:33:38) 198
38 000 Kč 12.09.2022 4:33:39 3014
37 000 Kč limit (11.09.2022 16:56:47) 198
36 000 Kč 11.09.2022 16:56:48 4632
35 000 Kč limit (11.09.2022 12:34:33) 198
34 000 Kč 10.09.2022 17:07:28 6342
33 000 Kč 10.09.2022 9:37:12 3014
32 000 Kč 10.09.2022 7:31:15 2504
31 000 Kč 07.09.2022 22:14:39 3014
30 000 Kč limit (07.09.2022 22:14:29) 121
30 000 Kč 07.09.2022 22:14:30 3014
29 000 Kč limit (07.09.2022 22:14:22) 121
28 000 Kč 07.09.2022 22:14:23 3014
27 000 Kč limit (06.09.2022 21:09:59) 121
26 000 Kč limit (06.09.2022 17:46:49) 5420
26 000 Kč 06.09.2022 17:46:50 3699
25 000 Kč limit (06.09.2022 0:10:09) 5420
24 000 Kč 05.09.2022 18:45:57 3014
23 000 Kč 05.09.2022 11:33:36 5970
22 000 Kč limit (05.09.2022 9:59:23) 5420
22 000 Kč 05.09.2022 9:59:24 2504
21 000 Kč limit (05.09.2022 0:26:04) 5420
20 000 Kč 04.09.2022 19:21:04 2504
19 000 Kč 04.09.2022 18:43:43 3014
18 000 Kč 04.09.2022 17:45:55 3743
17 000 Kč 03.09.2022 18:35:15 5058
16 000 Kč 03.09.2022 17:29:15 1336
15 000 Kč limit (03.09.2022 17:29:10) 3014
14 000 Kč 03.09.2022 17:29:11 1336
13 000 Kč limit (03.09.2022 13:57:49) 3014
12 000 Kč 03.09.2022 13:57:50 6342
11 000 Kč limit (03.09.2022 10:45:37) 3014
10 000 Kč limit (03.09.2022 10:45:36) 1217
3 200 Kč limit (03.09.2022 10:44:48) 1217
3 100 Kč 03.09.2022 10:44:49 3014
3 000 Kč limit (03.09.2022 8:54:40) 1217
2 900 Kč 03.09.2022 8:54:41 2559
2 800 Kč limit (03.09.2022 7:59:06) 1217
2 700 Kč limit (03.09.2022 7:59:05) 2633
2 500 Kč limit (03.09.2022 7:55:05) 1217
2 400 Kč 03.09.2022 7:55:06 529
2 300 Kč limit (02.09.2022 21:33:29) 1217
2 200 Kč 02.09.2022 21:33:30 6893
2 100 Kč limit (02.09.2022 21:16:08) 1217
2 000 Kč 02.09.2022 18:59:56 4983
1 900 Kč 02.09.2022 13:09:47 2880
1 800 Kč 02.09.2022 12:42:22 529
1 700 Kč 02.09.2022 11:24:43 2970
1 600 Kč 02.09.2022 9:14:37 6634
1 500 Kč 02.09.2022 5:37:34 842