Josef Jíra - Akt

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 55x65 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 01. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.


Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
68802. Akt
Dražba ukončena:24.11.2021 22:56:21
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:270 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
270 000 Kč 24.11.2021 22:51:21 3792
260 000 Kč 24.11.2021 22:50:53 9311
250 000 Kč limit (24.11.2021 22:49:34) 3792
240 000 Kč 24.11.2021 22:49:35 9311
230 000 Kč limit (24.11.2021 22:46:27) 3792
220 000 Kč 24.11.2021 22:46:28 9311
210 000 Kč limit (24.11.2021 22:43:37) 3792
200 000 Kč 24.11.2021 22:43:38 9311
190 000 Kč limit (24.11.2021 22:18:28) 3792
180 000 Kč 24.11.2021 22:18:29 9311
170 000 Kč limit (12.11.2021 18:32:50) 3792
160 000 Kč 12.11.2021 18:32:51 8053
150 000 Kč limit (12.11.2021 18:32:40) 3792
140 000 Kč 12.11.2021 18:32:41 8053
130 000 Kč limit (03.11.2021 19:41:12) 3792
120 000 Kč 31.10.2021 17:16:02 7493
110 000 Kč limit (31.10.2021 17:15:57) 3792
100 000 Kč 31.10.2021 17:15:58 7493
95 000 Kč limit (31.10.2021 17:15:53) 3792
90 000 Kč 31.10.2021 17:15:54 7493
85 000 Kč limit (31.10.2021 14:59:52) 3792
80 000 Kč limit (31.10.2021 14:59:51) 6491
34 000 Kč limit (31.10.2021 13:04:26) 3792
33 000 Kč 31.10.2021 13:04:27 5970
32 000 Kč limit (30.10.2021 18:38:00) 3792
31 000 Kč limit (30.10.2021 18:37:59) 2216
25 000 Kč limit (30.10.2021 13:15:18) 3792
24 000 Kč 30.10.2021 13:15:19 9102
23 000 Kč limit (30.10.2021 1:14:36) 3792
22 000 Kč limit (30.10.2021 1:14:35) 3229
15 000 Kč limit (29.10.2021 22:30:17) 3229
14 000 Kč 29.10.2021 22:30:18 659
13 000 Kč limit (29.10.2021 21:49:01) 3229
12 000 Kč 29.10.2021 21:49:02 5058
11 000 Kč limit (29.10.2021 20:46:07) 3229
10 000 Kč limit (29.10.2021 20:45:50) 3408
10 000 Kč limit (29.10.2021 20:45:51) 3229
2 400 Kč limit (29.10.2021 20:24:53) 3408
2 300 Kč 29.10.2021 20:24:54 5536
2 200 Kč 29.10.2021 20:07:55 3408
2 100 Kč 29.10.2021 19:24:34 223
2 000 Kč 29.10.2021 15:43:57 4808
1 900 Kč 29.10.2021 10:09:17 2970
1 800 Kč 29.10.2021 9:38:12 5084
1 700 Kč 29.10.2021 8:14:59 9074
1 600 Kč 29.10.2021 0:10:22 8114
1 500 Kč 28.10.2021 23:40:27 2216