Olej na kartonu, 30x37 cm, signováno vpravo dole V. Kozák, rám. 1889, Kolín - 1969 Soukromě studoval v malířské škole Ferdinanda Engelmüllera. Poté se odjel učit do Mnichova a Vídně. Mimo naše území vystavoval také ve Vídni.