Josef Istler - Zátiší

Kombinovaná technika, 33x41 cm. 58. Signováno vpravo dole Istler 65. Rámováno. Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

Josef Istler patří k předním protagonistům evropského poválečného surrealistického umění a informelu. Již ve 40. letech 20. století ho velmi ovlivnilo setkání s Karlem Teigem a Toyen, kteří do jisté míry určili směr jeho umělecké orientace. Pozoruhodnou tvorbu založenou na subjektivním zprostředkování vztahu k částečně nevědomému prožívání skutečnosti a vlastní imaginaci rozvíjel po celou dobu své tvůrčí dráhy. Předložené dílo zastupuje jedno z jeho krásných, barevně kultivovaných zátiší s hlubokým zvnitřnělým vyzněním. Jedná se o abstraktní kompozici zpracovanou originální autorskou technikou, která na podložce vytváří viditelné výrazové struktury. K působení díla kromě takřka haptického povrchu přispívá též kolorit převážně tmavých odstínů, který dává vyniknout výrazné okrové ploše v pravé horní části obrazové plochy. Jedná se o vysoce hodnotného reprezentanta tvorby přední osobnosti českého umění druhé poloviny 20. století, jehož díla jsou zařazena v prestižních českých i zahraničních sbírkách.

o autorovi: 1919 - 2000

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 450 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
81354. Zátiší
Dražba ukončena:28.07.2022 22:24:41
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:95 000 Kč