Josef Istler - Kompozice

Kombinovaná technika na překližce, 77x61 cm. Signováno vpravo dole Istler 80. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 79 cm

Sugestivní obraz Kompozice je velmi krásnou ukázkou díla prominentního českého surrealisty Josefa Istlera. Obrazová plocha se dělí na několik polí, jejichž prostor autor zaplňuje motivy struktur. Jak je pro Istlerovo dílo typické, malba divákovi umožňuje ponořit se do autorovy tvůrčí imaginace, která se na díle materiálně vyjevuje jako souhra vizuálně přitažlivých a částečně nepostižitelných textur. Každé z polí navozuje dojem původnosti a vybízí diváka ke smyslovému prozkoumávání kvalit malby. Plně v souladu se surrealistickým vyzněním je nejen enigmatické rozčlenění obrazu, ale také vtahující podmanivá barevnost, která dává vyniknout stopě působení světla, tedy detailu osvětlení vprostřed obrazu. Upozornit je třeba také na originalitu experimentálního přístupu k technice. Jedná se o prvotřídního zástupce osobitého díla Josefa Istlera.

o autorovi: 1919 - 2000

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 450 000 Kč

posouzeno znalcem
128414. Kompozice
Zbývá:19 dnů, 15 hodin
Konec dražby:20.11.2024 20:12:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč