Olej na plátně, 50x65 cm. Signováno vpravo dole J. Hýsek. Rámováno.
o autorovi: 1922 - 2000
Narodil se v Držkově u Semil. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. Ve své tvorbě se věnoval krajinomalbě, maloval průmyslové krajiny, továrny a zákoutí lomů a také se věnoval restaurátorství.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 6 000 Kč.