Josef Holub - Šeříky ve váze

Olej na kartonu, 34x50,5 cm, signováno vlevo dole J. Holub 1928, rám.

1870, Slaný - 1957, Kvasiny
Student pražské akademie (1890-1894; prof. Mařák). Díky stipendiím podnikl studijní cesty do Dalmacie, Černé Hory, Rakouska a Německa. V zahraničí spolupracoval s galeriemi i divadly a dostávalo se mu velkého uznání. Na našem území žije v Krapulech, kde se věnuje krajinomalbě zejména z oblastí Povltaví a Podřípska.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Přiložen znalecký posudek PhDr. Marie Pospíšilové. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

5795. Šeříky ve váze
Dražba ukončena:26.10.2016 18:20:00
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:16 000 Kč