Josef Holub - Osamělý strom

Olej na papíře nalepeném na kartonu, 25x15 cm, signováno vpravo dole J. Holub, rám.

1870, Slaný - 1957, Kvasiny
Student pražské akademie (1890-1894; prof. Mařák). Díky stipendiím podnikl studijní cesty do Dalmacie, Černé Hory, Rakouska a Německa. V zahraničí spolupracoval s galeriemi i divadly a dostávalo se mu velkého uznání. Na našem území žije v Krapulech, kde se věnuje krajinomalbě zejména z oblastí Povltaví a Podřípska.

Pozn.: Malba poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

3179. Osamělý strom
Dražba ukončena:25.11.2015 20:50:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:8 500 Kč