Josef Holub - Horské údolí

Olej na kartonu, 11,5x18 cm, signováno vpravo dole J. Holub 55?, rám, zaskleno.

1870, Slaný - 1957, Kvasiny
Student pražské akademie (1890-1894; prof. Mařák). Díky stipendiím podnikl studijní cesty do Dalmacie, Černé Hory, Rakouska a Německa. V zahraničí spolupracoval s galeriemi i divadly a dostávalo se mu velkého uznání. Na našem území žije v Krapulech, kde se věnuje krajinomalbě zejména z oblastí Povltaví a Podřípska.

Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

2188. Horské údolí
Dražba ukončena:26.03.2015 22:32:42
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 600 Kč