Olej na překližce, 78x60 cm. Signováno vpravo dole Gassler 1947. Rámováno.
o autorovi: 1893 - 1978
Narodil se na Moravě. V meziválečném období strávil několik let v Paříži a cestami do Itálie, jižní Francie, Vídně, Karlových Varů a Prahy, kde se usadil natrvalo až do konce druhé světové války. Poté přesídlil do Vídně. Je řazen mezi expresionisty. Ve své tvorbě se věnoval především genrům a portrétům.