Olej na plátně, 35x50 cm Signováno vlevo dole Jos. Fiala. Rámováno.
Nejdelší strana: 60 cm
Na tomto obraze s názvem Z Beskyd se Josef Fiala neklamně projevuje jako malíř, který se s oblibou soustředil na tematiku vesnického prostředí. Rozpracovával ji v různých variacích během celé své malířské kariéry. Po technické stránce se pro jeho díla stala typická živá barevnost, jasně uchopená kompozice a cit pro zachycení monumentality v rurálních přírodních výjevech. Přesně tyto rysy jsou zřetelně zastoupeny i na předkládaném obraze žnečky na stráni v Beskydech. Malba se vyznačuje výraznou intenzivní paletou, která přímo oslovuje divákovy smysly. Kompozice je umně rozčleněna do několika oddělených plánů. Důraz malíř jednoznačně kladl na přesvědčivé vyjádření prostoru, který na tomto díle ještě podtrhuje krásný otevřený průhled do volného prostoru hor. Díla Josefa Fialy, který působil jako vysokoškolský pedagog, se již za autorova života objevila na řadě výstav. Lze jen očekávat, že hodnota malby bude stoupat.
o autorovi: 1882, Praha - 1963, Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč