Nejdelší strana: 127 cm
Olej na plátně, 74x110 cm. Signováno vpravo dole Jos. Fiala. Rámováno. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Výjev zachycující skupinu postav při odpočinku na kraji lesa pochází od vynikajícího českého krajináře Josefa Fialy, studenta pražské AVU, který získal zkušenosti též na Akademii v Mnichově. Dílo se vyznačuje částečně skvrnitým kladením barev na podložku a volbou velmi příjemných barevných tónů, které hovoří o snaze zaznamenat bezprostřední dojem z pozorovaného okamžiku. V autorově stylu se projevilo školení v ateliéru Vojtěcha Hynaise, u kterého se lze setkat s obdobným atmosférickým zacházením s barvou a důrazem na široké otevřené výhledy. Krásná světlá paleta se zastoupením pastelových odstínů na předloženém díle vytváří pozoruhodný kontrast s tmavšími tóny v předním plánu kompozičně akcentovaném zastíněním. Jedná se o velmi kvalitní práci autora, jehož dílo dosud čeká na plné docenění. Lze jen očekávat, že hodnota malby bude stoupat.
o autorovi: 1882, Praha - 1963, Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč