Josef Dobeš

60807. Údolí Morávky

popis: Olej na plátně, 43x57 cm. Signováno vpravo dole Dobeš 1920. Rámováno.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1898 - 1974
Narodil se v Polance nad Odrou. Soukromě studoval u ostravského malíře Viktora Kutzera a sochaře Augusta Handzela. Byl členem Sdružení výtvarných umělců moravských a od konce třicátých let členem a funkcionářem nového uměleckého spolku Výtvarní umělci – Moravská Ostrava. Podnikl studijní cesty do Francie, Polska a Jugoslávie. Maloval především krajiny ostravského venkova, průmyslové náměty, figurální obrazy i portréty s úsilím po expresionistickém zdůraznění skutečnosti.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč

dražba ukončena: 30.06.2021 21:30:35

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 1 600 Kč