Olej na kartonu, 33x47 cm, signováno vpravo dole, rám.
1904, Krásno nad Bečvou - 1980
Žák UMPRUM (1927-1934, prof. A. Hofbauer), poté studium ve Francii (1934-1935, prof. Kupka).
Zabývá se figurální komposicí a krajinářstvím. S oblibou maloval staré dvorce kolem Prahy. Množství samostatných a kolektivních výstav.