Josef Boháč - Heřmanický potůček

Olej na plátně fixované na kartonu, 30x40 cm. Signováno vpravo dole Jos. Boháč 1920. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893 - 1956
Narozen v Horních Heřmanicích. Studia na pražské AVU přerušila světová válka, kdy své válečné zážitky z Haliče, Bessarábie, Ukrajiny a Uher vykreslil na mnohých akvarelech a kresbách. AVU dokončil u prof. Thieleho. Po absolutoriu obdržel Lerchovo stipendium a ve studiích pokračoval v Itálii. Po návratu ze studií odjel do Callais a Paříže, později do Bruselu. Paříž maloval v mnoha variantách, zalíbení nalezl v městské periférii, v dlouhých bulvárech, ale i ve Versailles. Dále působil v Praze.

21325. Heřmanický potůček
Dražba ukončena:27.06.2018 22:29:30
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:1 800 Kč