Olej na plátně, 80x50 cm. Signováno vpravo dole Jos. Bárta 1911. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu přípis.
Nejdelší strana: 90 cm
Olejomalba Josefa Bárty, žáka slavného Julia Mařáka na pražské akademii, zachycuje pohled na park za letního odpoledne, kterým se prochází pár. Dynamiku obrazové kompozice určuje stezka, která se vine přírodou, po níž kráčejí mužská a ženská postava, mizející v hloubce výjevu. Cestu lemují vysoké štíhlé stromy, mezi jejichž korunami se probíjí sytě modré nebe. Výrazné barevné akcenty jsou tvořeny jasnými tóny korun stromů a svahů, na které dopadají přímé paprsky slunečného světla a ozařují celou kompozici obrazu. Další barevný akcent nalézáme v podobě červeného paraplíčka, které skrývá divákovu pohledu ženu v jasných bílých šatech. Pastózní nánosy umělcova štětce vytvářejí objemy hutné hmoty přírody. Jedná se o nepochybně vysoce kvalitní dílo Josefa Bárty a doporučujeme ho jako vynikající investiční příležitost.
o autorovi: 1864 - 1919
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 350 000 Kč