Josef Hvozdenský - Na koupališti

Akvarel, 36x54 cm, signováno vpravo dole Hvozdenský 67, rám, pasparta, zaskleno.

1932, Hvozdná - 2009
Žák AVU (1951-1956; prof. J. Želibský a K. Minář). Zabýva se malbou, ale také tvorbou medailí, plaket i drobných plastik. V malbě se věnoval portrétní tvorbě i krajinomalbě. Vytvořil také řadu portrétních medailí českých básníku i spisovatelů a je autořem řady návrhů na různá vyznamenání. Vystavoval u nás i v zahraničí (Sofia, Berlín, Helsinky,...).

Pozn.: Pochází z umělecké pozůstalosti Josefa Hvozdenského.

4146. Na koupališti
Dražba ukončena:31.03.2016 19:12:00
Vyvolávací cena:400 Kč
vydraženo za:600 Kč