Olej na plátně, 68x103 cm, signováno vpravo dole Krčil 1937, rám.
1906, Kutná Hora
Student soukromé školy prof. L. Vacátka (1929-1931). Poté žák pražské akademie (1931-1937; prof. J. Obrovský). Studijně procestoval Balkán. Ze svých studijních cest namaloval řadu obrazů orientální architektury. Zabývá se také portrétem a tématikou svého rodiště. Maluje zákoutí a architektonické i historické památky Kutné Hory.
Pozn.: Rám poškozen. Vzadu autorský název a datace 1937.