Akvarel, 32x37 cm, značeno vlevo dole W, rám, zaskleno.
1885, Staňkov u Horš. Týna - 1939, Praha
Žák UMPRUM v Praze (prof. E. Liška). Malíř, ilustrátor pohádkových knih a jevištní dekoratér. Ilustroval především knihy svého bratra Adolfa. Byl šéfem výpravy Městského divadla na Královských Vinohradech. Vytvořil také řadu ex libris.