Olej na kartonu, 53x46 cm. Signováno vpravo dole Jos. Loukota. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 63 cm
Předložená olejomalba je dílem Josefa Loukoty, žáka slavného Václava Brožíka na Akademii výtvarných umění v Praze a zobrazuje pohled do interiéru. V prvním plánu obrazové kompozice se nachází piáno, v druhém plánu vidíme pohovku a další předměty interiéru, které jsou doplněny masivními závěsy na oknech. Kompozice nezobrazuje žádnou lidskou postavu, a proto při pohledu na kompozici je divák upoután tajemstvím, zda tuto místnost před chvílí opustil neznámý nebo neznámá. Obraz je nesmírně zajímavou ukázkou tvorby Josefa Loukoty, jehož dílo je vysoce ceněno ve sběratelských kruzích a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1879 - 1967
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč