Josef  Hodek - Smederov

Kombinovaná technika, 40x50 cm. Signováno vpravo dole Josef Hodek. Nerámováno.

Stav: Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1888 – 1973
Malíř, grafik. Studoval učitelský ústav, ale výtvarně se vzdělával soukromě u svého otce, malíře Josefa Hodka (1856 – 1927), u Josefa Váchala, K. Reisnera a Alessandra de Pian v Praze. V malířství se věnoval figurálním námětům, zvláště člověku v krajině a při práci. Ve volné grafice využíval dřevoryt a litografii. Vydával bibliofilská díla a ilustroval knihy, vytvářel soubory exlibris. Vystavoval od r. 1921 doma i v cizině. Působil jako učitel na Slovácku, kromě malby se zabýval sběrem lidových písní, zapisoval lidové zvyky a obyčeje. Pro plzeňské divadlo vytvořil scénické návrhy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v dalších českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

305807. Smederov
Dražba ukončena:11.08.2020 20:03:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 11.08.2020 18:30:28 6965
500 Kč 08.08.2020 22:06:06 185