Josef  Hodek - Kravský povoz

Olej na plátně, 100x130 cm. Signováno vpravo dole Jos. Hodek 1950. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1888 – 1973
Malíř, grafik. Studoval učitelský ústav, ale výtvarně se vzdělával soukromě u svého otce, malíře Josefa Hodka (1856 – 1927), u Josefa Váchala, K. Reisnera a Alessandra de Pian v Praze. V malířství se věnoval figurálním námětům, zvláště člověku v krajině a při práci. Ve volné grafice využíval dřevoryt a litografii. Vydával bibliofilská díla a ilustroval knihy, vytvářel soubory exlibris. Vystavoval od r. 1921 doma i v cizině. Působil jako učitel na Slovácku, kromě malby se zabýval sběrem lidových písní, zapisoval lidové zvyky a obyčeje. Pro plzeňské divadlo vytvořil scénické návrhy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v dalších českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

21251. Kravský povoz
Dražba ukončena:27.06.2018 21:01:50
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč