Jiří Šlitr - Průvod

Detail položky

Detail položky

Kresba, 26x20 cm. Signováno vpravo dole Šlitr. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 48 cm

 

o autorovi: 1924 - 1969
Malíř, grafik, hudebník, zpěvák. Syn malíře a pedagoga Josefa Šlitra. Studoval na PF UK v Praze, působil s dixielandovými soubory, byl výtvarníkem Ústředního domu armády, spolupracoval s Laternou Magikou, spoluzakladatel Divadla Semafor s Jiřím Suchým. Kromě skladatelské činnosti kreslil a maloval deníky ze svých cest, volné kresby zachycovaly města, ulice, moře, výjevy z divadla, koncertů, hospod, parků, ženské akty a portréty. Od původně přísného realismu se vypracoval k vlastnímu stylu. Zabýval se i knižní ilustrací, kresby publikoval v novinách a časopisech. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách GHMP, UPM a PNP, MG v Brně, AJG Hluboká n. Vltavou, a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
117601. Průvod
Dražba ukončena:27.06.2024 22:59:05
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 000 Kč 27.06.2024 22:56:05 51
7 500 Kč limit (27.06.2024 22:55:19) 3699
7 500 Kč 27.06.2024 22:55:20 51
7 000 Kč limit (27.06.2024 22:55:12) 3699
6 500 Kč 27.06.2024 22:53:20 646
6 000 Kč 27.06.2024 22:52:27 51
5 500 Kč 27.06.2024 22:51:52 646
5 000 Kč limit (27.06.2024 22:51:44) 3699
4 900 Kč 27.06.2024 22:51:45 646
4 800 Kč limit (27.06.2024 22:51:29) 3699
4 700 Kč limit (27.06.2024 22:51:28) 51
4 600 Kč limit (27.06.2024 22:51:19) 51
4 500 Kč 27.06.2024 22:50:34 646
4 400 Kč 27.06.2024 22:48:29 3699
4 300 Kč limit (27.06.2024 22:48:28) 51
4 200 Kč limit (27.06.2024 22:21:27) 51
4 100 Kč limit (27.06.2024 22:21:22) 15722
4 000 Kč limit (27.06.2024 22:21:21) 51
3 800 Kč limit (27.06.2024 22:21:16) 15722
3 700 Kč 27.06.2024 22:21:17 51
3 600 Kč limit (27.06.2024 22:13:40) 15722
3 500 Kč 27.06.2024 21:14:48 12538
3 400 Kč 27.06.2024 7:01:26 10207
3 300 Kč 12.06.2024 16:33:04 3589
3 200 Kč 02.06.2024 3:20:51 12773
3 100 Kč 31.05.2024 18:24:57 1101
3 000 Kč 31.05.2024 17:16:18 51