Jiří Šlitr - Obytný dům

Kombinovaná technika (Tuš a akvarel), 15x11 cm. Signováno vpravo dole Šlitr 68. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 43 cm

o autorovi: 1924 - 1969
Malíř, grafik, hudebník, zpěvák. Syn malíře a pedagoga Josefa Šlitra. Studoval na PF UK v Praze, působil s dixielandovými soubory, byl výtvarníkem Ústředního domu armády, spolupracoval s Laternou Magikou, spoluzakladatel Divadla Semafor s Jiřím Suchým. Kromě skladatelské činnosti kreslil a maloval deníky ze svých cest, volné kresby zachycovaly města, ulice, moře, výjevy z divadla, koncertů, hospod, parků, ženské akty a portréty. Od původně přísného realismu se vypracoval k vlastnímu stylu. Zabýval se i knižní ilustrací, kresby publikoval v novinách a časopisech. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách GHMP, UPM a PNP, MG v Brně, AJG Hluboká n. Vltavou, a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč.

doporučujeme
119863. Obytný dům
Zbývá:28 dnů, 1 hodin
Konec dražby:01.08.2024 21:52:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 800 Kč