Jiří Šindler *1938 - Zátiší a jedna noc

Olej na sololitu, 122x100 cm. Signováno vpravo dole Šindler. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

Nejdelší strana: 130 cm

Olejomalba od Jiřího Šindlera „Zátiší a jedna noc“ představuje pohled do imaginárního prostoru se dvěmi postavami a stolem s pohárem ve středu kompozice. Figury jsou rozptýlené a divák tak spatřuje pouze jejích obličeje, které působí jako jakési masky. Postava napravo se divá přímo na diváka, pohled druhé směruje mimo obrazovou plochu. Levitující kruh v pravém horním rohu může naznačovat měsíc, jenž osvětluje výjev. Ve své paletě autor volí zejména teplé odstíny okru a černý tón, který zasazuje kompozici do hloubky. Tajemná nálada výjevu upoutává divákovu pozornost a přímá přemýšlet nad jeho významem, který zůstává skrytý. Předložená malba je nepochybně kvalitním uměleckým dílem a doporučujeme ji jako skvělou finanční investici.

o autorovi: 1938-2022
Narodil se v Brně, kde absolvoval obor čeština – výtvarná výchova u prof. Bohdana Laciny. V dospělosti žil a tvořil v Hradci Králové, kde od šedesátých let minulého století až do dvacátých let tohoto století významně ovlivňoval výtvarné dění nejen v královéhradeckém regionu. Postupně se jeho výtvarný názor vyhraňoval v různých oblastech volného i užitého umění – knižní ilustrace, bibliofilské tisky, ex libris, návrhy plastik do veřejného prostoru, mozaiky a art protisy. Byl zakládajícím členem Unie výtvarných umělců v Hradci Králové. Uspořádal více než stovku samostatných výstav doma i v zahraničí. Je zastoupen v soukromých sbírkách v Anglii, Rakousku, Německu, Švédsku, Švýcarsku, Francii a na Filipínách. Účastnil se výstav a bienále ex libris v Belgii, Polsku, Japonsku, Holandsku a na Slovensku.

vydraženo velký formát
94970. Zátiší a jedna noc
Dražba ukončena:01.06.2023 22:07:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč