Olej na sololitu, 73x64 cm. Signováno vpravo dole Šimek 2001. Rámováno.
Nejdelší strana: 80 cm
o autorovi: 1931 – 2016
Malíř, sochař, loutkář. Studoval stavební obor, ve výtvarném umění se vzdělával soukromě. Ve volné tvorbě se nejprve věnoval malbě a plastice, později jej zaujaly loutky. Při jejich vytváření se snažil navazovat na tradici českých loutkářů. Byl členem UVU ČR, Unie výtvarných umělců hradeckého kraje a Mezinárodní organizace profesionálních výtvarných umělců AIAP.