Olej na plátně, 109x130 cm. Nesignováno. Olištováno.
Nejdelší strana: 133 cm
Předložená olejomalba je zajímavou ukázkou tvorby Jiřího Ščerbakova, žáka Emila Filly na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Dominantu obrazové kompozice tvoří jasný modrý druhý plán, na jehož pozadí výrazně vyniká silueta černého stromu v popředí. Ve druhém plánu kompozice vidíme strom s bujnou zelenou korunou, který kontrastuje s jasnou bělobou rozjasňující pozadí. Kompozice je budována na nepochybně hluboké symbolice, jejíž význam vyloží divák samostatně. Jedná se o zobrazení nože na levé straně od černého stromu, na jehož kmeni je zdůrazněno označení turistické trasy. Je zcela možné, že se divák ocitnul před zobrazením nečekaně dramaticky skončeného příběhu. Jedná se o vysoce kvalitní malbu, která vypovídá o skutečném mistrovství autora a je skvělou finanční investicí.
o autorovi: 1925 - 2007
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 44 000 Kč.