Olej na plátně, 116x115 cm. Nesignováno. Olištováno.
Nejdelší strana: 119 cm
Na tomto díle se Jiří Ščerbakov představuje ve své typické poloze jako autor, pro něhož měl zásadní význam posun od figurativnosti k postupnému odklonu od reality. Obraz Divotvorná zahrada tak nabízí možnost vydat se s umělcem do prostoru svobodné imaginace, subjektivní výpovědi, snění a citovosti, přestože vztah ke skutečnosti nepřestal pro autora hrát důležitou roli. Předložené dílo Ščerbakov pojal jako seskupení motivů vytvářejících jedinečnou zdánlivě neuspořádanou kompozici, která diváka nutí zaujmout poněkud jiný vztah ke čtení malby. Mezi prvky obrazu se zřetelně odráží reálná předmětovost, kontury objektů se však jakoby ztrácí a vytvářejí dojem abstraktního prostoru. Nevšední téma, vlastní autorské vidění a svobodný umělecký projev, to vše obrazu dodává velmi intenzivní náboj, který ještě podtrhuje autorská technika a nezvyklé barevné řešení. Tato práce bezesporu patří k vrcholným představitelům autorova díla.
o autorovi: 1925 - 2007
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 44 000 Kč.