Jiří Procházka - Břemeno

Olej na plátně, 62x74 cm. Signováno vlevo dole Jiří Procházka 42. Olištováno.

Stav: Malba poškozena. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

o autorovi: 1919 – 1987
Český malíř, studoval kreslení a malbu u profesorů Blažíčka, Boudy a Salcmana na ČVUT, fakulta architektury. Od. r. 1947, byl členem spolku Mánes. Jeho malba je expresivní, postupně tvarově zjednodušená s barevně exponovaným výrazem. Odlišná je jeho plakátová tvorba, zaměřená na historické události, často protiválečně.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.

304229. Břemeno
Dražba ukončena:31.03.2020 20:05:56
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 600 Kč