Jiří Pošva - Ladné křivky

Keramika,

Keramika, včetně podstavce 76 cm. Signováno na stehně Jiří Pošva.

Pozn.: Restaurováno.

o autorovi: 1949
Jiří Pošva absolvoval Střední keramickou školu v Bechyni. Než zakotvil na jaře roku 1974 v Praze, prošel více keramických dílen. Jeho ženské sochy jsou erotické i groteskní, často nahé, většinou s velkou mírou obezity, v různých fázích pohybu, mnohdy ve velmi odvážných pózách. Glazury a větší barevnost používá jen zřídka, aby lépe vynikla struktura syrové hlíny. Pravidelně vystavuje svoje práce nejen doma, ale i v Zürichu, Paříži, Kyjevě a Budapešti.

doporučujeme
Jiří Pošva
114229. Ladné křivky
Zbývá:10 dnů, 2 hodin
Konec dražby:25.04.2024 20:06:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:6 500 Kč