Olej na plátně, 60x80 cm, signováno vlevo dole Jiří Peca 83, rám.
1952, Sirákovice u Čáslavi
Žák AVU (1969-1976; prof. Jiroudek). Čerpá z přirodních i civilistních motivů. Maluje obrazy z Břevnova, městské periferie a také zahrady, vinice a změny ročních období. Věnoval se také portrétní tvorbě.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Současný majitel získal dílo přímo od autora.