Olej na plátně, 100x70 cm. Signováno vpravo dole Jiří Novák Houdek. Rámováno.
Nejdelší strana: 128 cm
Výjev s motivem podzimního lesa Jiří Novák - Houdek podává jako intimní pohled do prostoru přírody, která se zahaluje do barev podzimu. Mírně dostředná kompozice stýkání svahů vytváří velmi příjemný semknutý dojem, který ještě podporuje ztvárnění hloubky lesa. Jednoznačnou předností obrazu je hřejivá teplá patela, která velmi věrně vystihuje spektrum podzimních odstínů v jemné kombinaci s tmavými barvami kmenů a břehů potoka. Scénu místně prosvětlují zlatavé momenty pronikajícího světla. Rukopis autora vyhovuje realistickému vyznění, nezbavuje se však malířské bezprostřednosti. Obraz je krásnou ukázkou impresivního přístupu k podání krajiny. Hodnota díla je evidentní.
o autorovi: 1934-1992
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 000 Kč.