Jiří Nepasický - Zbrojnoš

Kombinovaná technika na plátně, 135x120 cm. Signováno vpravo dole Nepasický 93. Rámováno.

Nejdelší strana: 140 cm

o autorovi: 1934 - 2016
Malíř, grafik, kreslíř, sklářský výtvarník, sochař, designér, typograf, pedagog. V letech 1961 - 1967 studoval na UMPRUM. Mezi jeho profesory patřili Josef Malejovský, Jan Nušl a Stanislav Libenský. V malířské tvorbě se inspiroval světem technické civilizace, zaujalo ho zejména letectví. V posledním období se inspiroval krajinou, kterou zachycoval v prchavých okamžicích atmosférických nálad a světelných efektů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 85 000 Kč.

vydraženo velký formát doporučujeme
100533. Zbrojnoš
Dražba ukončena:31.08.2023 22:13:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč