Jiří Načeradský - Oboustranný obraz

Olej na sololitu, 36,5x38,5 cm, signováno dole uprostřed, datováno 1997, rám.

1939, Sedlec
Student malířské speciálky na AVU (1957-1963; prof. V. Rada). Navázal na tradici moderní české grotesky. V pozdější tvorbě jeho konstruktivně strukturovanou figurální malbu nahrazuje tvorba deformovaných figur. Zabývá se také tématem vztahu ženy a muže. Snaží se zachytit člověka včetně jeho emocí a vášní. Velké množství samostatných i kolektivních výstav, zejména na našem území.

1921. Oboustranný obraz
Dražba ukončena:28.01.2015 21:47:00
Vyvolávací cena:8 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč