Jiří Mikeska - Daleko a blízko

Kombinovaná technika, 85x60 cm. Signováno dole uprostřed Mikeska. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 100 cm

o autorovi: 1959
Malíř, grafik, kreslíř a fotograf. V letech 1974-78 studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, následně pak 1978-84 Akademii výtvarných umění v Praze (prof. Jan Smetana). V roce 1992 strávil stipendijní pobyt v Ženevě, Švýcarsko, S.P.S.A.S., ARTES. Dále absolvoval rezidenční pobyty: 1991 Sigharting, Rakousko a 1996 Saint Mathieu de Treviers, Les Vendemiaires, Francie. V roce 2007 dostal cenu za Grafiku roku - Cena za nejlepší hlubotisk. Je členem výtvarné skupiny Corpora S . Díla autora zastoupena: Národní galerie Praha, Česká národní banka, Alšova jihočeská galerie, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem a v četných soukromých sbírkách.

116650. Daleko a blízko
Dražba ukončena:02.06.2024 20:56:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč