Olej na plátně fixovaném na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole Lír 86. Rámováno.
Nejdelší strana: 54 cm
o autorovi: 1923-1995
Narodil se v Pelhřimově. Jeho otec byl malíř a malování měl Jiří Lír jako celoživotní koníček. Jeho hlavním povoláním bylo herectví. Ztvárnil okolo 180 rolí. Byl spoluzakladatelem Divadla satiry.