Jiří Kaloč - Snová krajina

Olej na sololitu, 10x13 cm, signováno vpravo nahoře, Kaloč Jiří, rám.

1943, Sezimovo Ústí
Žák AVU (1971-1976; prof. K. Souček). Hlavním námětém jeho děl býva dům a strom. Geometrie jeho obrazových prvků procházela během vývoje změnami. Pyramidy, kvádry a jehlany se obohacují o sférické tvary. Základem tvorby je vize krajiny, která je viděna v dálce a uzavírá ji vlnovka kopců. Vystavoval především na našem území.

3520. Snová krajina
Dražba ukončena:27.01.2016 19:22:00
Vyvolávací cena:4 500 Kč
vydraženo za:14 000 Kč