Jiří Kalf - Nečum a maluj (Don´t stare´n paint)

Olej na plátně, 110x100 cm. Signováno vpravo na krku. Nerámováno.

Pozn.: Přiložen certifikát k dílu.

Nejdelší strana: 110 cm

Obraz vznikl jako spontánní akce v rámci Open ART festu v Praze uskutečněného 26.-27.10.2024. Na jeho vzniku se podílelo velké množství návštěvníků i vystavovatelů.

Vydražená částka bude použita na neurorehabilitace Nikolky Černochové, dívenky trpící vzácným neurodegenrativním o nemocněním leukodystrofií H-ABC, kdy se v důsledků náhodné mutace nevytvořila ochranná bílá hmota mozku. Tímto onemocněním je postiženo na světe jen okolo 200 lidí, ale Nikolka je jediná,jež trpí tímto typem.

o autorovi: Jiří Kalf (1976, Československo) je umělec širokého zaměření, který žije a tvoří jak v České republice, tak v různých evropských zemích, kde pobývá. Jeho tvorba zahrnuje kromě velkoformátových obrazů také umělecké tetování a techniky malby airbrush. Jeho díla byla vystavována v galeriích a na festivalech po celé zemi a jsou v soukromých sbírkách.

Jiří Kalf vyrůstal v Olomouci a od svých třiceti let žije v nedalekém Šternberku. V raném věku ho však nejvíce ovlivnila zmíněná historická metropole, která v něm
probudila vášeň pro umění. Zde také studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v oboru zaměřeném na vzdělávání.
V průběhu let se soustředil na portrét s vlastním expresivním postojem. Snaží se vyprávět osobní záznam zážitku se svým námětem, ať už je to člověk, zvíře nebo jen jeho představa. Portrét považuje za svou primární dovednost a stává se tak ústředním tématem jeho tvorby.

charita
130691. Nečum a maluj (Don´t stare´n paint)
Zbývá:13 dnů, 16 hodin
Konec dražby:12.12.2024 20:00:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč